Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi İletişim 09:00 - 18:00:: 0 (212) 466 33 02 - 0 (212) 466 33 03 -  0(553) 889 3303 - Dr. Ersen Alp ÖZBALCI Randevu için 7/24: 0850 433 4261

Yasal Uyarı! Sitemizde yer alan yazılar ve bilgiler eğitim amaçlı olup herhangi bir şekilde tıbbı önerme amaçlı değildir. Devamını oku

SAĞLIK BAKANLIĞI TALİMATLARI GEREĞİ COVİD19 ŞÜPHELİ OLGULAR KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Bir tık ile arayın
0 (212) 466 33 02 0 (212) 466 33 03 0 (553) 889 33 03
 WhatsApp

RENKLİ ULTRASON
BİYOPSİ İŞLEMLERİ
EMAR 
TOMOGRAFİ
MAMOGRAFİ

Bakırköy İstanbul

Randevu için

Doktor ismine tıklayın Dr. Ersen Alp ÖZBALCI
Dr. Ayşe Ahsen BAKAN

Yenidoğan Detaylı Ultrasonu

Bakırköy Renkli Ultrason, Biyopsi, Detaylı Ultrason, Ayrıntılı Ultrason, Doppler, 4 boyutlu ultrason, Check up, İstanbul, Avrupa, Görüntüleme Radyoloji Uzmanı radyolog Merkezi, Fiyatları, fiyat, ücret ikinci düzey ultrason Genetik Sonogram, ikinci düzey obstetrik ultrason, detaylı gebelik ultrasonu, ayrıntılı ultrason, renkli ultrason, 4 boyutlu ultrason)İkili test, detaylı ultrason, ayrıntılı ultrason, ikinci düzey ultrason, renkli ultrason, 4 boyutlu ultrason, obstetrik Doppler, üçüncü düzey ultrason, Bakırköy, İstanbul, Avrupa, Görüntüleme, Merkezi, radyoloji, fiyatı, ne, kadar, down sendromu, gebelik ultrasonu, tarama testi, tanı testi, kromozomal anomali, zeka testi mamografi tiroid tiroidit hashimoto hipotiroidi kanser kalıtım genetik test meme

Ada ÖZBALCI 2 yaş

Yenidoğan detaylı ultrasonu(1 ay)

Yenidoğan dönemi bebeğin ilk iki aylık dönemine verilen isimdir. Bu dönemin tam ortasına gelen birinci ayda, yenidoğan detaylı ultrasonografi incelemesi yapılmaya başlanmıştır. Bu detaylı incelemede konusunda deneyimli radyoloji uzmanınca dört ya da beş ayrı tetkik, 2014 model Toshiba Aplio 400 marka cihazla özel pediatri probu (bebeklere özel, yüksek çözünürlüklü küçük transduser) kullanılarak gerçekleştirilmektedir. ULTRASON BEBEĞE HİÇBİR ZARAR VERMEMEKTEDİR. İNCELEME SIRASINDA KULLANILAN JEL, ÖZEL ISITICIYLA SÜREKLİ OLARAK VÜCUT SICAKLIĞINDA TUTULMAKTADIR.

Yapılan incelemeler;

  • Tüm Batın Ultrasonografisi: Karaciğer, böbrekler, pankreas, dalak, safra kesesi, sindirim sistemi ve mesanenin ultrasonografik olarak görüntülenmesi.
  • Transfontanel Kranial Ultrason: Bebeğin ön fontanelinden (bıngıldak) özel pediatri probu ile bebeğin beyin oluşumu, beyin yapılarının görünümü ve gerekirse ölçümlerinin elde edilmesi(Hiçbir şekilde zarar verme ihtimali olmadığını özellikle belirtmek gerekiyor çünkü henüz yeni ebeveyn olmuş anne-babalar bir zarar gelebileceğinden gereksiz yere korkuyorlar).
  • Kalça Ultrasonu: Gelişimsel kalça displazisi (Kalça çıkığı) için tarama amaçlı yapılan inceleme ile her iki kalçada kalça çıkığı olup olmadığı araştırılmaktadır.
  • Tiroid Ultrasonu: Tiroid bezinin boyutu ve sonografik görünümü değerlendirilmektedir. Ender de olsa doğumsal tiroid bezi yokluğu, az çalışması gibi rahatsızlıklar araştırılır.
  • Erkek bebeklerde skrotal ultrason: Yumurtalıkların yeri değerlendirilerek inmemiş testis olup olmadığına bakılır.

 

Dr. Ersen Alp Özbalcı, Radyoloji Uzmanı, Bakırköy, İSTANBUL
Ada ÖZBALCI 6 yaş
Renkli Ultrason

 

 {fcomment}

Kategori: Yeni Doğan Ultrasonografisi

Ersen Alp ÖZBALCI