Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi İletişim 09:00 - 18:00:: 0 (212) 466 33 02 - 0 (212) 466 33 03 -  0(553) 889 3303 - Dr. Ersen Alp ÖZBALCI Randevu için 7/24: 0850 433 4261

Yasal Uyarı! Sitemizde yer alan yazılar ve bilgiler eğitim amaçlı olup herhangi bir şekilde tıbbı önerme amaçlı değildir. Devamını oku

SAĞLIK BAKANLIĞI TALİMATLARI GEREĞİ COVİD19 ŞÜPHELİ OLGULAR KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Bir tık ile arayın
0 (212) 466 33 02 0 (212) 466 33 03 0 (553) 889 33 03
 WhatsApp

RENKLİ ULTRASON
BİYOPSİ İŞLEMLERİ
EMAR 
TOMOGRAFİ
MAMOGRAFİ

Bakırköy İstanbul

Randevu için

Doktor ismine tıklayın Dr. Ersen Alp ÖZBALCI
Dr. Ayşe Ahsen BAKAN

Baş Ağrısı Nedir

Başın tek bir yanında ya da her iki kısmında olabileceği gibi sadece belirli bir nokta ya da bölgede de olabilmektedir. Belirli noktadan başa yayılabilir ya da sanki mengenede sıkılıyormuş gibi hissedilebilir. Baş ağrısı keskin bir ağrı, zonklayıcı bir ağrı ya da künt bir ağrı olarak tanımlanabilir. Baş ağrısı aniden başlayabileceği gibi yavaş yavaş artarak ortaya çıkabilir ve birkaç saat ya da günlerce sürebilir.

Baş ağrısı semptom, belirti, bulguları, doktorunuzun baş ağrısı nedenini bulmasına ve uygun tedaviyi yapmasına yardımcı olacaktır. Baş ağrılarının çoğunun nedeni ciddi hastalıklar olmamakla birlikte bazıları hayatı tehdit edici durumlardan kaynaklanıyor olabilir.

Baş ağrıları genellikle nedenlerine göre sınıflandırılmaktadır.

Primer (Birincil) Baş Ağrıları

Başınızdaki ağrıya duyarlı yapıların fazla uyarılması ya da bu yapıların sorunları nedeniyle oluşan baş ağrılarıdır. Primer baş ağrısı altta yatan bir başka hastalığın bulgusu ya da belirtisi değildir. Beyin dokusundaki ya da kafatası dışında yer alan sinirler veya damarlardaki kimyasal aktiviteler ya da baş ve boyun bölgesindeki kaslar ya da bu etkenlerin birlikte yer alması durumları, primer baş ağrılarında rol oynayabilir. Bazı kişilerde, bu tip baş ağrıları oluşmasına neden olan kalıtsal genler söz konusu olabilir.

Sekonder (İkincil) Baş Ağrıları

Sekonder baş ağrısı, başınızda yer alan ağrıya duyarlı sinirlerin uyarılmasına neden olan bir başka hastalık sonucu gelişen baş ağrısıdır. Basit ya da çok ciddi bir çok hastalık baş ağrısına neden olabilmektedir.

{fcomment}

Kategori: B

Ersen Alp ÖZBALCI